Ušít něco teplého je ve Frankfurtu skoro vždycky dobrý nápad. V Hessensku převažuje chladné a sychravé počasí celý rok a gumáky se tu považují za obuv vhodnou ke všemu. Poslední dobou mrzne míň a prší víc, což znamená, že jednou přijde jaro. Na jaro to bude vypadat tak do poloviny června, takže nákrčník Kristinka určitě užije.
Leden byl pro mě ve znamení dek, o kterých se rozepíšu příště a po kterých zbyla hromada fleecových odstřižků. Jeden z nich byl tak dlouhý, široký a krásně fialový, že ho byla škoda rozstříhat na vnitřky do taštiček. Vypadal jako šála, které něco chybí.
Chvíli jsem se prohrabávala krabicí s látkama a hledala co. A pak jsem se pustila do výroby šály se sešitými konci, kterou jsem párkrát na někom viděla a chtěla jsem vyzkoušet, jestli je vyrobit ji tak snadné, jak to vypadá. A ono to byla taková brnkačka, že jsem hned spíchla ještě jednu, tentokrát ze zbytků po Kristinčině královském plášti, a vyfotila u toho postup. Potřeba jsou jen 2 pruhy barevně sladěných látek 20 x 120 cm, špendlíky a šicí stroj.
Když budete stříhat materiál, neděste se, pásy se zdají být děsně dlouhé, ale když se hotová šála omotá kolem krku, je to tak akorát. Materiál je nejlepší měkký a splývavý. Dobře vypadá, když je jedna strana z něčeho chlupatého, třeba z flanelu nebo fleecu (tahle zeleno červená šála má teplý díl z minky) a druhá strana hladká. Můžete použít úplet, bavlnu, ale klidně třeba hedvábí, nebo zkombinovat různé materiály. Nebojte se používat odstřižky a jeden z dílu sešít ze zbytků látek. Šála bude víc hravá a plastická. Hladký díl fialové šály je ze tří kusů různých látek.
Pruhy po celé délce sešpendlete, delší strany sešijte a obentlujte. Tuhle červenou minku jsem musela obšít hned po nastříhání, protože sněžila po celé místnosti. Vznikne vám takováhle roura,
kterou obraťte vzhůru nohama a rozžehlete ji.
Doporučuju žehlit z bavlněné strany. Kdo na fotce najde moje koleno, může rozžehlování vynechat.
Hladké konce šály přiložte lícem k sobě a sešpendlete je jako na obrázku.
Snažte se sešpendlit i kus chlupaté části. Čím více toho prošijete na stroji, tím méně toho budete nakonec muset zašít v ruce.
Když strany sešijete, šála je skoro hotová. Zbude malý otvor, který uzavřete v ruce jehlou a nití,
tramtadadáááá... a je to!
Tahle vypadá na modelce,
když už je večer,
modelka je unavená, ale snaží se nedat to najevo,
a pak jí seberou poníčka,
a tak se na všechno vykašle a jde ho zachránit!
Červeno-zelenou šálu můžete koupit tady.
Perfektní, díky za návod. Blog je nápaditý a inspirativní. Ať se vám daří. Lenka
OdpovědětVymazatDiky moc za chvalu, jestli jsem vas k necemu inspirovala, tak to mam vazne radost!
OdpovědětVymazat